Jak si zútulnit interiér? Vsaďte na koberce!

Každý z nás touží žít v krásném, útulném a čistém prostředí. Udržet však náš domov v takovém stavu není úkol vůbec jednoduchý, obzvlášť v případě, že máte malé děti nebo vám doma společnost dělají i vaši zvířecí mazlíčci. Jejich stopy jsou vidět na každém kroku, obzvlášť patrné zůstávají na koberci. Vrátit jej zpátky do původního stavu vám pomohou odborníci, kteří se na čištění specializují.

Praktický a moderní doplněk

Právě koberce dnes nechybí prakticky v žádném moderním interiéru a zažívají doslova znovuzrození. Jeden čas totiž z našich domácností prakticky vymizely, nahradily je modernější podlahové krytiny. V současnosti se však vrací zpět. Největší zájem je především o kusové koberce, které dokáží celému interiéru vdechnout osobitou atmosféru. Předtím než se pro něj vydáte do obchodu, pečlivě si odpovězte na základní otázky. Jakou funkci má plnit, co od něj očekáváte? Má být pouze na okrasu nebo je pro vás důležitá především jeho praktičnost? Do jaké místnosti bude určen? Zatímco v kuchyni oceníte odolný, který bude snadný na údržbu, v ložnici vaše chodidla potěší naopak měkký s vysokým vlasem, do kterého se můžete krásně zabořit. Vybírat můžete z různých vzorů, barev, velikostí i tvarů. Chybu neuděláte s přírodními tóny – skvěle vypadá například zelený kusový koberec, který navozuje dojem klidu a harmonie. Bát se nemusíte ani odvážnějších červených kulatých koberců – sladíte-li správně ostatní doplňky. Dobře se bude doplňovat hlavně s bílou.

Pohodlí i zábava

Velké oblibě se koberce těší nejen v ložnici a obýváku, ale i v pokoji malých ratolestí. Nejen, že utlumí jejich případné pády, ale navíc si s nimi vaši potomci užijí spoustu zábavy. Pořídíte-li jim dětské koberce s motivem silnice, které se stanou společníkem pro jejich hru, nebudete o nich nějaký čas ani vědět. Vašemu dítku navíc poskytnou potřebný komfort a ochrání ho před chladem. Pro zachování maximální bezpečnosti dohlédněte na to, aby byl koberec opatřen spodní protiskluzovou vrstvou. Pokud není, podložte ho speciální gumovou podložkou. A pak už dětskému dovádění nic bránit nebude!